27 Şubat 2015 Cuma

Fikret Kar

08 Ağustos 2013, 00:34
Fikret Kar
1 Kasım 1960 yılında, İzmir Gaziemir’de doğdu. Ailesi, Bulgaristan’ın Filibe iline bağlı, Tımraş kasabasından 1918 yılında göçerek İzmir’e ve Gaziemir’e yerleşmiştir.
Gaziemir Yahya Kemal Beyatlı İlköğretim Okulu,Gaziemir Ortaokulu, Bulgaristan Kırcaali Lisesi’ni  Filibe Üniversitesi, Ekonomi Bölümünü bitirdim.
1975 yılında Adile Hanım’la hayatımı birleştirdi, Ferhat ve Halil isimlerinde iki oğlu ve dört de torunu var.
Fikret Kar; 1978 yılına kadar ailesiyle birlikte, Seydiköy’de çiftçilik yaptı. Daha sonra nakliye alanında çalışmaya başladı. 1980 yılında Kütahya’da askerliğini yaptıktan sonra; İnşaat sektörüne girerek, malzeme satışına başladı. Yine Gaziemir’de, perakende ve toptan olarak yürüttüğü işinin yelpazesini zaman içinde genişleterek Bulgaristan’da Burgaz ve Sofya’da yapılanarak, inşaat sektörüyle birlikte hayvancılık alanında da girişimler başlattı. 2008 yılından sonra demir çelik sektöründe de faaliyet göstermeye başladı. Gaziemir Atıf Bey ve Çay Mahallleri’ndeve Menderes’te yüzlerce kişiye konut kazandıran bir kooperatif hayata geçirdi. Gelinen noktada, çalışma alanlarında pek çoğu Gaziemir yaşayanı olan 200’ün üzerinde kişiye istihdam yarattı.
Merkezi Gaziemir’de olan ve üç yıldır, tüm bölgeye ve internet üzerinden ülke geneline ve Avrupa’ya yayın yapan Radyo Pause’u kurdu. Halkın, tarafsız ve doğru haber alma, radyo gibi yaygın bir iletişim aracından beklentilerini karşılamak üzere çıktığı bu yolculuk, Gaziemir ve İzmir’de önemli bir boşluğu doldurdu.
Gençlik yıllarında amatörce ilgilendiği futbol ve spor sevgisi O'nu, Gaziemir Spor yöneticiliğine taşıdı. 2009 yılında Gaziemir’de yaşayan bir grup arkadaşınla birlikte Yeni Gaziemir Sporu kurarak binlerce genci futbola olan sevdalarını profesyonelliğe taşımasına fırsat yarattı. 3. Lige kadar süren takımın tırmanışı şimdilerde yeniden başlatmak için hazırlıkları sürüyor.
Kar ayrıca 2011 ve 2012 yıllarında Altay Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı.
Daima en geniş biçimiyle koruduğu ailemle birlikte yaşamak, çalışmak ve sosyal yaşama katılmak çabasında olan Kar Seydiköy’lüler Derneği ve Pomaklar Derneği’nin aktif üyesi olan aile fertlerinin önlerini açtı.
Doğup yaşadığı Gaziemir’in kendisine kazandırdıklarını; yine Gaziemir’e yatırım yaparak, meslek odaları ve derneklerini desteklemek, okullarını onarmak, Gaziemir yaşayanlarının sıkıntılarına ortak olmak, suretiyle paylaşmaya gayret gösterdi.
Kar; İZTO(İzmir Ticaret Odası) üyeliği, Gaziemir Atatürkçü Düşünce Derneği; Gaziemir İşadamları Derneği, (BALGÖÇ) Balkan göçmenleri Derneği, Gaziemir Avcılar ve Atıcılar derneği üyelikleri aktif olarak devam etmektedir.
"Her zaman içinde halk olan, gücünü halktan alan ve halk için çalışan siyasi yapılara gönül vermiş bir ailenin çocuğuyum. İşimi ele alırken, kazancımı paylaşırken ve tüm sosyal ilişkilerimi kurarken de daima bu anlayışla hareket ettim" diyen Fikret Kar 2009 yerel seçimlerinde, Cumhuriyet Halk Partisi Gaziemir Belediye Başkanlığı için aday adayı olarak kısa süreli bir çalışma yürüttü. Kar siyaseti, ayrım yapmaksızın halkın hizmetine sunulacak; halkın beklenti ve sorunlarını karşılayacak düşünce ve eylemleri üretmek olarak tanımlıyor.

           

 

    Yorumlar

GAZETE MANŞETLERİ

HAVA DURUMU

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

NAMAZ VAKİTLERİ

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

EN ÇOK OKUNANLAR

BUGÜN

BU HAFTA

BU AY

EN ÇOK YORUMLANANLAR

BUGÜN

BU HAFTA

BU AY

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:

ARŞİV