30 Mayıs 2017 Salı

GAZİEMİR ENCÜMENLERİ BELLİ OLDU

Gaziemir Belediye Meclisi Nisan olağan toplantısında belediye encümeni seçimleri gerçekleşti. Abdurrahim Nursoy, Kasım Özkan ve Fatma Tınaztepe 207-2018 encümeninde görev yapacaklar.

04 Nisan 2017 Salı 11:36
GAZİEMİR ENCÜMENLERİ BELLİ OLDU
Gaziemir Belediye Başkanı Halil İbrahim Şenol'un yönettiği Nisan ayının ilk olağan toplantısında belediye encümen üyeleri ve meclis ihtisas komisyonları seçimi gerçekleşti. Encümen üyeleri kapalı oy ile seçilirken, ihtisas komisyonlarına girecek isimler açık oylama (el kaldırarak oylama) yöntemiyle belirlendi.

CHP grubunun encümen adaylarını grup sözcüsü Yılmaz Ağırtaş açıkladı. Ağırtaş encümen üyesi adaylarının Abdurrahim Nursoy, Kasım Özkan ve Fatma Tınaztepe olarak belirlediklerini ifade etti. Ak Parti'de encümen üyeliği için Yılmaz Eroğlu ve Hüseyin Aslan'ı aday çıkardı. 

20 üye ile Gaziemir Belediye Meclisi'nde en çok üyeye sahip CHP grubunun adayları öne çıkarken 10 üyeye sahip Ak Parti grubu ile mecliste 1 sandalye ile temsil edilen MHP'nin muhalefet olarak alacağı oyda siyasi kulislerde merak edilmekteydi. Siyasi kulislerde merak edilen bir başka konu da geçmiş aylarda CHP grubu içerisinde yaşanan sorunların nüksedip nüksetmeyeceği ve muhalefetin bu durumlar karşısında taktiksel davranış içinde olup, olmayacağı da ayrıca merak oluşturmuştu. 

Bir süredir yaşadığı sağlık sorunu nedeniyle tedavi gören CHP'li Önder Keskin katılamazken yine aynı partiden Cem Koç ve Ak Parti'den Adnan Yüksel mazeret bildirerek meclis toplantısında yerlerini alamadılar.

Yapılan kapalı oylama sonrasında CHP adaylarından Abdurrahim Nursoy 22 oy alarak, Kasım Özkan ve Fatma Tınaztepe'de 20'şer oy alarak 2017-2018 dönemi arasında belediye encümen üyeliğine seçilmiş oldu. Ak Parti'nin aday gösterdiği Yılmaz Eroğlu'na 4 oy, Hüseyin Aslan'a da 2 oy çıktı. Partilerinden aday gösterilmediği halde CHP'li Muhittin Mert'e 6, Levent Bardakçı'ya 6, Elif Becek'e 5, Neriman Balcı'ya 1 oy kullanıldı. Ak Parti adayları, meclise katılan 9 partiliden daha az oy alması dikkatlerden kaçmadı. 

İhtisas komisyonları da yapılan açık oylamada şöyle şekillendi; 

Bayındırlı İmar: Ali Kaya, Aydın Tülü, Ünal Işık (CHP), Hüseyin Aslan (Ak Parti). 

Plan Bütçe: Yılmaz Ağırtaş, Saime Uzun, Ömer Koç (CHP), Hüseyin Aslan, Yılmaz Akın (Ak Parti).  

Hukuk: Av. Birgül Değirmenci, Cen Koç, Neriman Balcı Türkeri (CHP), Aytül Kurt Taşçı (Ak Parti).

Sağlık: Muhittin Mert, Mehmet Ali Yalçın, Şenay Çavdar.

Çevre: Mehmet Ali Yalçın, Şenay Çavdar, Neriman Balcı Türkeri (CHP), Mehmet Gereme, Erhan Cantürk (Ak Parti).

Kültür: Ömer Koç, Muhittin Mert, Fatma Tınaztepe (CHP), Fatih Ertürk, Erhan Cantürk (Ak Parti).

Kadın, Erkek Eşitliği: Bengü Sayköse, Av.Birgül Değirmenci, Mehmet Ali Yalçın (CHP), Aytül Kurt Tok (Ak Parti).

Esnaf ve Pazaryerleri: Levent Bardakçı, Aydın Tülü (CHP), Ali Türkan, Aytül Kurt Tok (Ak Parti).

Kurs, Eğitim ve Engelliler: Ömer Koç, Kasım Özkan, Muhittin Mert (CHP), Mehmet Gereme, Fatih Ertürk (Ak Parti).

Spor: Ali Kaya, Levent Bardakçı, Şenay Çavdar (CHP), Fatih Ertürk, Ali Türkan (Ak Parti).

Kent Konseyi: Nerman Balcı Türkeri, Ömer Koç, Av.Birgül Değirmenci (CHP), Aytül Kurt Tok, Mehmet Gereme (Ak Parti).YEREL HABERCİ HABER MERKEZİ

banner222

YORUM YAZ

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

   Yorumlar
   Toplam 1 yorum mevcut

  • VAROL ZENGİNOBUZ 2 ay önce yorumlandı

   chp grubu içerisinde yaşanan sorunların nüksedip nüksetmeyeceği ve muhalefetin taktiksel düşüncelerinin ne olacağı beklentisi,chp nin kol kırılır yen içinde kalır mantığı ile çözülmüştür.komisyonlara seçilen tüm arkadaşlara başarılı çalışmalar dilerim."hayır" lısı olsun.
   asla hatırdan çıkarmamalısınız: bizim en büyük kuvvetimizi, bugün de, yarın da dürüst, açık bir siyaset ve sözlerimize bağlılık teşkil edecektir. 1915 mustafa kemal atatürk
   millete efendilik yoktur. hizmet etme vardır. bu millete hizmet eden, onun efendisi olur. 1921
   memleket dayanışma isteyen bir birliğe muhtaçtır. alelâde politikacılıkla milleti parçalamak, hıyanettir. 1925
   artık, bugün demokrasi fikri, daima yükselen bir denizi andırmaktadır. yirminci asır, birçok müstebit hükümetlerin, bu denizde boğulduğunu görmüştür. 1930
   bir oyun var, biliyorsun, cumhuriyet için, hayır lı olsun.

  HAVA DURUMU
  Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
  ARŞİV