22 Haziran 2017 Perşembe

ŞENOL'UN 2016 FAALİYETLERİ ONAYLANDI

Gaziemir Belediye Meclisi'ni oluşturan CHP Meclis Grubu ve MHP'li Ayşe Akın'ın oylarıyla Gaziemir Belediyesi'nin 2016 Faaliyet Raporu kabul edildi. Ak Parti Meclis Grubu gerçekleşme oranı yüzde 71 olarak açıklanan rapora ret oyu verdi.

08 Nisan 2017 Cumartesi 13:27
ŞENOL'UN 2016 FAALİYETLERİ ONAYLANDI
Mahalli İdareler' in önemli ayağı belediyelerde Nisan ayı önemli bir yer teşkil ediyor. Bu önemin ardında belediye başkanları, bir yıl önce belediye meclisi tarafından (belediye meclis üyelerince) hazırlanan belediye bütçesi ve öngörülen stratejik planlar çerçevesinde aldığı görevi yeterince yerine getirip getirmediği inceleniyor ve neticesinde belediye başkanının bir yıllık faaliyetleri oylanıyor.

Gaziemir Belediye Meclisi'de Nisan ayı olağan toplantı döneminde Gaziemir Belediye Başkanı Halil İbrahim Şenol'un 2016 yılı faaliyet raporunu görüşerek, oyladı.

Kanun gereği Belediye Başkanı Halil İbrahim Şenol faaliyet raporunun görüşülmesi esnasında meclis başkanlığı görevini Meclis 1.Başkanvekili Yılmaz Ağırtaş'a bıraktı.

31 kişiden (20 CHP, 10 Ak Parti ve 1 MHP'li üyeden) oluşan Gaziemir Belediye Meclisi'nin toplantısına CHP'den Elif Becek, Levent Bardakçı Ak Parti'den Adnan Yüksel, Yılmaz Eroğlu ve Ali Türkan mazeretleri nedeniyle katılmadı.

Gruplar adına CHP'den Neriman Balcı Türkeri, Ak Parti Grup Başkan Vekili Yasin Mazlum partilerinin görüşünü açıkladılar. Meclis üyelerinden Ak Parti'li Yılmaz Akın ve Hüseyin Aslan'da söz alarak görüşlerini ifade ettiler. Gaziemir Belediye Başkanı Halil İbrahim Şenol Ak Parti'lilerin faaliyet raporları hakkında eleştirilerini yanıtladı. Yapılan konuşmaların ardından Şenol'un 2016 yılı faaliyetleri oylandı. Oylamada CHP meclis grubu ve MHP'li Ayşe Akın kabul oyu verdi. Ak Parti meclis üyeleri ise Şenol'un faaliyet raporuna ret oyu verdi. Yapılan oylama sonucunda Şenol'un faaliyetleri oy çokluğuyla kabul edildi.

AK PARTİLİLERİN FAALİYET RAPORUNA ELEŞTİRİLERİ...

Ak Parti Grup Başkanvekili Yasin Mazlum Gaziemir Belediye Başkanı Halil İbrahim Şenol'un 2016 yılı faaliyetlerini yetersiz bulduklarını söyledi. Mazlum "Bize dağıtılan faaliyet raporu çalışmaları incelendiğinde de görüleceği gibi yapılması öngörülen çalışmaların ancak yüzde 70'i gerçekleşmiştir. Bu düşük bir performanstır. İyi bir faaliyet yüzde 90'ın üzerinde gerçekleşmeyle mümkündür. Gaziemir Halkı için yapılan bir şey göremedik. Belediye başkanı olarak ikinci dönemi ve bu dönemin 3. yılını geride bırakıyorsunuz. Bugüne kadar belediyenin ne kadar borcu olduğunu öğrenemedik. Park ve Bahçeler, Fen İşleri müdürlükleri öngördükleri bütçelere ulaşmamışlar. Bu da yatırım yapılmadı demek. Kültür ve sosyal işlerde güzel işler yapılmış. Fiziki yatırımları göremedik" dedi. 

Kişiler görüşlerini açıklayan Ak Partili Hüseyin Aslan "Belediyenin yapmak istediği 220 faaliyetin yüzde 70'i gerçekleşmiş, yüzde 30'u ise gerçekleşememiştir. Ana faaliyet konularında çok eksik"dedi. Ak Partili Yılmaz Akın'da yaptığı konuşmada şu ifadeleri kullandı; "Startejik planda hedeflenen; dijital evrak toplama ünitesini 2016 faaliyetlerinde göremedik. Fen işlerinin yenilenebilir enerji projelerini göremedik. Abdullah Arda Meydanı düzenlemesiyle ilgili bir bilgiye rastlamadık. Anı Evi etrafında düşünülen Gençlik Merkezi ile ilgili bir bilgiye rastlamadık. Sarnıç'ta Kültür Merkezi ve Irmak Mahallesi'nde Cem Koç'un yaptıracağı Doğan Koç Kültür Merkezi'nin akıbeti nedir bilmiyoruz. İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin ilçemizde yaptığı çalışmalar Gaziemir Belediyesi faaliyet raporunun içinde gösterilmiş."


BAŞKAN ŞENOL ELEŞTİRİLERE CEVAP VERDİ: EL İNSAF!

Gaziemir Belediye Başkanı Halil İbrahim Şenol Ak Partili meclis üyelerinin eleştirilerini yanıtladı. Şenol "Toplantıdan toplantıya gelmekle meclis üyeliği yapılmaz. Gaziemir Akçay Caddesi'nden ibaret değil ki çıkın biraz yukarıları da gezin. Sarnıç'ı bir dolaşın bakın. Ak Partililer olarak bugüne kadar getirdiğiniz bir öneriniz projeniz bile olmadı. Biraz da elinizi sizde taşın altına koyun. Fiziki hizmetler binalar göremedik diyorsunuz.El insaf!" dedi.

Başkan Şenol konuşması esnasında bir de belge gösterdi. "Arkadaşlar bu belge nedir biliyor muzunuz. Resmi bir belge. İzmir Valiliği'nin resmi bir belgesi. Bu belgede 2016 yılında mahalli idarelerin milli eğitimi, sağlığı ve diğer kurumlarının belirlediği hedeflerin gerçekleme oranlarını ifade ediyor. Kamuda tüm öngörülen işlerin gerçekleşme oranı nedir bir fikriniz yada tahmininiz var mı?! Yok mu?! Ben söyleyeyim, yüzde 30!  Gaziemir Belediyesi olarak koyduğumuz 220 hedefin yüzde 72'sini gerçekleştirmişiz. Bu büyük bir başarı. Kalanların neden gerçekleşmediği de ortada. Bürokratik engeller. Sevgi yolu etabı için bir yıldır TCDD'nin onayını bekliyoruz. Sarnıç Piknik Alanı'nda yapılacak işler için Orman İşletmesinin onayını bekliyoruz. Sorun yok. Her iş için kaynağımız da hazır. Ancak işler bir türlü ilerleyemiyor. Ben bunu anlamakta güçlük çekiyorum. Bu işletmelerin İzmir müdürlükleri, ilçe müdürlükleri var. Ancak her konuyu Anakara'ya taşıyorlar ve oradan icazet bekliyorlar. Bu kente günah değil mi?! Gaziemir'e günah değil mi?!" dedi.

Ak Parti Başkanvekili Yasin Mazlum'un 'Gaziemir belediyesi borçlarının ne olduğunu bilmiyoruz' eleştirisini de yanıtlayan Şenol "Arkadaşlar ben bu belediyeyi 2009 yılında devraldığımda o günkü TL ile gelirleri 40 trilyondu. Borçları da 40 trilyondu. İş yapılamaz haldeydi. Gaziemir Belediyesi olarak İller Bankası'ndan 8 yıldır bir destek göremedim. Belediyelere destek vermek için kurulan bir kuruluş ama bize gelince yok. İller Bankası bize kredi vermiyor ama özel bankalar kredi vermek için kapımızda sırada bekliyor. Gaziemir Belediyesi olarak bugün çok paramız var. Bu paraları bürokratik engelleri aştığımızda hizmet yatırımlarında kullanacağız" dedi.

"BAŞKAN OLARAK YAPIYORUM YAPTIRIYORUM"

Başkan Şenol şöyle devam etti; "Belediye Başkanı olarak Gaziemir'e bir çok fiziki bina ve hizmet kazandırdık. Bunları göremiyorsanız el insaf! Belediye başkanı olarak yapıyorum ve yaptırıyorum. İzmir Büyükşehir Belediyesi ilçemizde alt yapı başta olmak üzere bir çok işe katkı ve destek veriyor. Sarnıç'a büyük bir spor ve çok amaçlı salon kazandırdık. Bunu Büyükşehir ile birlikte yaptık. Yüzde 60'ını Büyükşehir, yüzde 40'ını Gaziemir Belediyesi üstlendi. Yani 6 milyonluk bir iş var ortada ve bunun 2 milyonu bizden çıktı. Aziz Başkanımın programına göre hareket ediyoruz. Programı müsait olduğunda hizmete açacağız. Sarnıç'a Kültür Merkezi'nin de ihalesine çıkacağız. Burada temizlik işleri müdürlüğümüz vardı biliyorsunuz. Onları güzel modern bir bina yaptık ve oraya taşıdık. Şimdi onların boşalttığı alanda alan da kültür merkezimizi yapacağız. Abdullah Arda Meydanı düzenlemesinde biz belediye olarak elimizden geleni yaptık. İki vatandaşımız kaldı. Sizlerde araya girin de vatandaşları birlikte ikan edelim. Kimsenin malına zorla el koyacak halimiz yok. Yarın bir müteahhit girerse yapar geçer. Biz herkesin gönlü olsun istiyoruz. Anı Evi arakasındaki Gençlik Merkezi projemiz üzerinde çalışmalarımız devam ediyor. İstimlak' ı, belediyemizin dairlerinden yararlanarak becayişle çözmeye çalışıyoruz. Ancak vatandaş sit alanı yerinin altı kat imarlı zannederek değerinin çok üzerinde istiyor. Belediyenin parasını sorumsuzca harcayamam ki?! Sağlık Köyü projemizle ilgili Esbaş ile protokol yaptık, onlar yapacak. Doğan Koç Kültür Merkezi'nin meclis üyemiz Cem Koç er yada geç yapacaktır."       

  

 

YEREL HABERCİ HABER MERKEZİ

YORUM YAZ

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

   Yorumlar
   Toplam 2 yorum mevcut

  • GAZİEMİRLİ 3 ay önce yorumlandı

   halil i̇brahim şenol'un 2016 yılı faaliyet raporunun meclis tarafından onyalanmasının bir hükmü yoktur. çoğunluk kimdeyse kaldırılan eller onu haklı çıkartır. mühim olan gaziemirlilerin onaylamasıdır. sayın başkan bütün yatırımları sarnıça yaptığını söylüyor ama gaziemirliler bunun farkında değil hoşa gideni söylemek doğruyu söylemek demek değildir. sayın başkan gaziemirin sorunları teşhis etmeden tedavi mimkün değildir. gideceğiniz yeri bilmiyorsanız vardığınız yerin önemi yoktur. bizlere hayırlı olsun demekten başka bir şey kalmıyor seçime kadar.

  • VAROL ZENGİNOBUZ 3 ay önce yorumlandı

   "harukulade şeyler ancak, içlerindeki bir şeyin koşulların üzerinde olduğuna inanma cesaretini gösterenler tarafından yapılmıştır."
   kişinin geleceğe dönük umutları şimdiki güçünün kaynağıdır.
   bir gemi doğuya gider, biri batıya. esen aynı rüzgarla: hangi yöne gidebileceğini belirleyen rüzgar değil, yelkendir.
   taşı delen suyun gücü değil, damlaların sürekliliğidir.
   bizim yüzümüz, her zaman temiz ve pâk idi ve daima temiz ve pâk kalacaktır. yüzü çirkin, vicdanı çirkinliklerle dolu olanlar, bizim vatansevercesine vicdanlıca ve namusluca hareketlerimizi küçük ve çirkin ihtirasları yüzünden, çirkin göstermeye kalkışanlardır. 1927 mustafa kemal atatürk

   belediye başkanımiz halil ibrahim şenol'un 2016 yılı faaliyet raporunun "hayir"lara vesile olmasini dilerim.

  HAVA DURUMU
  Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
  ARŞİV