22 Haziran 2017 Perşembe

GAZİEMİR GENÇLİK GÜLE OYNAYA

Yeşil beyazlar evinde ağırladıkları Eti'yi Bandırma'ya puansız yolladılar: 2-1.

19 Mart 2017 Pazar 21:57
GAZİEMİR GENÇLİK GÜLE OYNAYA
(Türker Küpcük/Ali İhsan Erdenilgen)

Bölgesel lig 9.Grup'ta 23.hafta maçlarında, Gaziemir Gençlik Spor - Etispor karşılaşmasında gülen taraf ev sahibi Yeşil Beyazlar oldu.

İlk yarısı bol pozisyonlu ancak golsüz biten karşılaşmada beklenen goller 55.dakikadan sonra geldi.

Karşılaşma Gaziemir'den 55.dakika Erdem Eriş, 68.dakikada Murat Çakır ve nihayetinde 73.dakikada Etispor oyuncusu Aytuğ Uysal'ın ayağından gelen goller 2-1 ev sahibi takımın lehinde sonuçlandı.

MAÇ NOTLARI VE YORUMLARI...

Gaziemir Gençlik Spor oyuna; Kalede Orkun Özkafalı, Aykut Alçin, Görkem Çıtak, Batuhan Nuri Yılmaz, Alper Coşar, Tacettin Tayfun Albayrak, Sercan Taş, Murat Çakır, Berkcan Ertene ve Erdem Eriş on biriyle başladı.

Etispor'un ilk on biri; Kalede Muharrem Tunay Meral, Ercan Sevim, Çağın Yıldırım, Tanju Yavuz, Barış Güzel, Aytaç Kuvan, Uğur Kılınç, Ahmet Torsan, Şükrü Furkan Sağlam, Murat Kefeli ve Serkan Gökkul'dan oluştu.

Karşılaşmada 8.dakikasında kafa vuruşuyla kaleyi ilk gol için yoklayan Gaziemir Gençlik Spor oyuncusu Murat Çakır'dı.

BATUHAN NURİ YILMAZ 'KABUS'U ÖNLEDİ

Karşılaşmaya mutlak üç puan için çıkan Gaziemir Gençlik karşılaşmanın 12.dakikasında Etispor'un geliştirdiği atağa vaktinde müdahale eden Batuhan Nuri Yılmaz sayesinde gol aradığı maçta kalesinde büyük bir gol tehlikesini atlattı.

Batuhan bugün Yeşil Beyazlar'da en iyi performans sergileyen oyuncu olduğunu hemen belirtelim. Gaziemir kalesinde şok bir gol bulsaydı bugün maçın kaderinin farklı olabilirdi. Batuhan oyunun ikinci yarısında da yerinde müdahaleleriyle rakip forvetleri geçit vermedi.

Etispor bugün sahada istekli bir Gaziemir takımı buldu. Oyunda çok etkili görünmeseler de, zaman zaman etkili ataklarda geliştirdiler.

Etispor'un en iyisi Şükrü Furkan Sağlam'dı. 

Etispor'un etkili atağından sonra 16.dakikada Gaziemir Gençlik Spor oyuncusu sol kanattan Eti ceza sahasının içinden vurduğu sert şut direğin hemen dibinden auta çıktı.

18.dakikada bu kez Eti kalesini yoklayan Erdem Eriş'ti. Ceza sahasında topla buluşan Erdem'in vuruşu ise etkisizdi. 

GAZİEMİR GENÇLİK GOL İÇİN İSTEKLİYDİ

Birinci devrenin ilk yirmi dakikasında Gaziemir seyircisi sahada diri, yardımlaşan ve şut atan bir takım görmekten oldukça mutluydu.

SERCAN TAŞ İYİYDİ, TOPA SERT VURMAYI DA BAŞARMASI GEREKİR

23.dakikada Eti kalesini bu kez Sercan Taş yokladı. Ceza sahası yayında topla buluşan Sercan Taş kaleyi gördü. Sercan'ın şutu Eti kalecisi Muharrem Tunay Meral'in için kontrolü kolay bir top oldu.

29.dakikada Erdem'in pasını değerlendiren Tacettin Tayfun Albayrak, Eti ceza sahasına yaptığı tehlikeli bir ortayla Sercan'ı penaltı noktasında topla buluşturdu. Sercan aynı şıklıkla plaseyle kalecinin solundan ağlara yollama düşüncesindeydi. Eti kalecisi son anda topu yumuşatarak ağlara gitmesini önledi. Çelinen topa bir kez daha sahip olmak isteyen Sercan topun auta çıkmasını mani olamadı.

Sercan 35.dakikada yine Eti kalesini yoklayan futbolcuydu. Sercan'ıni Eti ceza sahası çizgisinde önünde bulduğu meşin yuvarlağı bu kez sert bir şutla kale direğinin sol taraf çatalından ağlara yollama düşüncesi gerçekleşmedi. Top doksan noktasına erişemeden direği adeta sıyırdı geçti.

Gaziemir Gençlik maçın ikinci devresinin ilk atağını yeşil beyazların yetenekli oyuncusu Berkcan Ertene geliştirdi.  

BERKCAN İYİYDİ. TOPU PAYLAŞTIĞINDA DAHA DA ETKİLİYDİ.

49.dakikada sıfır noktasına taşıyan Berkcan'ın ön direk önünde Murat Çakır'ı gördü. Murat'ın sert şutunda yerinde duran Eti kalecisi şanslıydı.

Berkcan bugün yeşil beyazlarda görevini yapan oyuncular arasındaydı. Topla buluştuğunda yaptığı hareketler seyirciyi etkilese de zaman zaman gereksiz hareketler olarakta göründü. Berkcan topu akıllıca gönderdiği noktalarda arkadaşlarını gol pozisyonlarına sokmayı da bildi.

Nitekim maçın ilk golü de böyle  geldi.

Gaziemir Kalecisi Orkun Özkafa'dan gelen topa sahip olan Aykut Alçin orta çizgide Erdem'i gördü. Erdem aldığı pası vakit kaybetmeden sağ açıkta Berkcan'a ulaştırdı. Topla buluşan Berkcan yaptığı driplingle rakibini ekarte etti. Ceza sahası çizgisine geldiğinde içeriye depar yapan Erdem Eriş'i gördü. Erdem vurduğu mükemmel şutun ağlara gitmesine Eti kalecisi engel olamadı:1-0.

İlk yarıya oranla Erdem yeşil beyazların ataklarına daha olumlu katkı yaptı. Tacettin Tayfun Albayrak Gaziemir'de görevini yapan işçi oyunculardandı. Orta sahada canla başla mücadele sergiledi. Yine Gaziemir defansında Mehmet Yıldız'da iyiydi. Zaman zaman rakip kale önünde de arkadaşlarına yardımcı olma çabasındaydı. Aykut'ta defans görevinin yanında ileride şut çekerek rakip üzerinde etkili olma düşüncesine destek verdi.

Gaziemir oyuncuları orta alanda top karşı taraftayken rakibe bölgesel markaj yapmaya çalıştı. Etili bir oyuncuyu bazen üç oyuncu müdahale etmek istedi. Gaziemir adam adama markaj uygulamasında çok etkili olamayınca tehlikeyle de karşılaştı.

TOLGA'DAN AKIL DOLU ATAK VE GOL..

Maçın 68.dakikasında hazırlanışı ve sonucuyla güzel bir pozisyon vardı. Sağ çizgide defanstan gelen topu kontrol eden Erdem, orta sahada Sercan'ı gördü. Sercan Erdem'den gelen pası ileride koşmakta olan Tolga Divrik'e gönderdi. Topa sahip olan Tolga hızıyla rakibini geride bıraktı. Eti kalesinin solundan, ceza sahasından içeriye dalan Tolga topu doğrudan kaleye göndermek yerine ortada gören Murat'a pas çıkardı. Murat alda at dercesine gelen topu düzgün bir vuruşla Eti ağlarına yolladı:2-0.

CAMARA İLK KEZ SAHADA

Gaziemir'den Berkcan 72.dakikada siyahi oyuncu Alseny Camara'ya bıraktı. Camara yeşil beyazlı formayı ilk kez giydi. 

Oyuncu değişikliği olduktan bir dakika sonra konuk ekibin golü geldi.

73.dakikada kullanan köşe atışı sonrasında topla buluşan Etispor oyuncusu Murat Kefeli'nin şutu direkten dönerek ikinci yarıda oyuna giren Aytuğ Uysal'ın önüne düştü. Aytuğ meşin yuvarlağı Gaziemir kalesine yollayınca takımı adına gol kaydetti.

Golden sonra Gaziemir kalesinde gol bulmak isteyen Etispor bunda başarılı olamazken yeşil beyazlara açıklar da verdi. 86.dakikada ceza sahası içerisinde topla buluşan Murat rakibi tarafından düşürülünce maçın hakemi Muhammed Göz tereddütsüz düdük çaldı. Gaziemir taraftarı penaltı beklerken hakemin serbest vuruş kararı vermesi tepki aldı. Zira Murat ceza sahası içerisinde düşürülmüştü. Bu hatalı kararına rağmen maçın hakemleri verdikleri kararlarda genelde başarılı bir performans sergiledi.

YEŞİL BEYAZLAR SARI KART GÖRMEMEK İÇİN DİKKAT ETMELİ

Gaziemir oyuncuları çok kolay sarı kartlar görüyorlar. Hakemle tartışmak gibi gereksiz sarı kartlar gören Gaziemir Gençlik Spor oyuncuları son maçlarda takımlarını zor durumda bırakmamak istiyorlarsa daha dikkatli olmalı. Özellikle de Berkcan. Berkcan hakeme itiraz ettiğinde bunun kendisine de takımına da zarar vereceğini aklından çıkarmamalı.

Bir pozisyonda rakibine sert giren takım kaptanı Alper Coşar'ın kart görmemesi onun bir şansı olarak yorumlanmalı. Gaziemir Gençlik Spor Teknik Direktör Behiç Başatuğrul'un 62.dakida Alper'in yerine Tolga'yı oyuna alması bu yönüyle de olumlu bir müdahaleydi.

YEŞİL BEYAZ TRİBÜNLERİN RENKLİ KARAKTERLERİ...

Gaziemir Gençlik Spor Kulübü ilçenin sosyal yaşamına da ayrı bir hareketlilik ve canlılık katıyor. 

Kendi evinde oynadığı maçlarda, dış deplasman maçlarında da Gaziemir seyircisi takımını sahada yalnız bırakmıyor.

Yediden yetmişe yeşil beyaz sevdalıları maçlarda tribünlerdeki yerini alıyor. Bu taraftarlardan biri daha var ki karşılaşmayı seyrettiğinde öylesine mutlu oluyor ki, O'nu gözleyenlerin içini de titretiyor. Ayrıca mutlu ediyor.

Down sendromlu bu gencimiz Gaziemir Gençlik Spor Başkanı Hakan Süvari'nin de dikkatini çekiyor. O'na bir forma hediye eden Başkan Süvari'ye gözleriyle teşekkür eden genç takımının galibiyetini can-ı gönülden talep etmeli ki, çok geçmeden Gaziemir atadığı golü buluyor!..

Gaziemir tribünleri renkli mi renkli, bir de maça anonslarıyla katkı veren Monşer ise onlardan da renkli...

Gaziemir'in kalesinde gördüğü gol sonrasında anonsta sorun yaşayan Halil İbrahim Aşıklar bugün maçın ardından yaşanan gerginliğin azalmasında etkiliydi..

  
   

  

     YEREL HABERCİ HABER MERKEZİ

YORUM YAZ

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

   Yorumlar
   Toplam 1 yorum mevcut

  • VAROL ZENGİNOBUZ 3 ay önce yorumlandı

   gün gelir bekleriz, gün gelir kükreriz!
   rampa da yavaş, güzelle savaş, gaziemir'liyiz arkadaş!

  HAVA DURUMU
  Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
  ARŞİV